Menu

Blog dla użytkowników Kodi

Blog wspomaga użytkowników programu Kodi, znajdują się tutaj najnowsze informacje i pomoc techniczna.

Instrukcja do Kodi

tvbox

W tej krótkiej instrukcji dowiecie się jak obsługiwać program Kodi (lub bliźniaczy WBMC), jakie "dodatki" są najlepsze, jak działają konta premium i wiele innych. Jeśli Kodi zostało przeze mnie ustawione, będzie wyglądać bardzo podobnie do tego ze zdjęć. Zaczynamy!

Po włączeniu ukaże się Wam na pewno panel Wideo, gdzie na dole będzie pięć tak zwanych dodatków. Dodatki łączą się ze stronami na których są filmy, seriale i bajki. Inne łączą się z telewizją internetową, a jeszcze inne dają możliwość oglądania meczy na żywo.

kodi_1

Dodatki dzielą się na premium, gdzie dodane jest moje hasło do danej strony, dzięki czemu mamy dostęp do płatnych filmów bądź telewizji. Jest to opcja premium, która jest w dodatkach Segos, Hejo TV i MTV Guide.

 

Segos - najlepszy dodatek do filmów i seriali. Dodatek pobiera filmy i seriale z płatnego konta CDA.PL i Segos.es. Polecam na nim oglądać filmy i seriale, jakość jest najlepsza. Konto premium nazywa się klama75, jeśli wyświetla się na górze po wejściu do Segosa, znaczy że mamy konto premium.

Filmantv - kolejny dobry dodatek do filmów i seriali, podobny do efilmy, fili.cc i filmbit.

MTV-Guide - dodatek do telewizji premium, wrzucam do niego konto premium z Goldvod.tv . Dzięki temu wyświetlane są kanały premium ze strony Goldvod.tv. Dodatek pokazuje opis kanału, można przerzucać kanały jak na dekoderze.

Sportowatv - dodatek dla wielbicieli sportu, znajdują się tutaj wszystkie aktualne relacje sportowe na żywo.

WP Pilot - darmowa telewizja internetowa, około 30 kanałów, działają też na terenie Unii Europejskiej, jeśli mamy Kodi np w Niemczech.

Więcej dodatków mamy w sekcji Dodatki pod Wideo.

Jeżeli chodzi o sekcję Muzyka, mamy tam dodatek Radio. Są tam wszystkie stacje radiowe z całego świata.

 

Z ważniejszych porad:

PORADY FILMY, SERIALE, BAJKI:

- Jeżeli chcemy wyłączyć film, musimy nacisnąć na ekranie przycisk stop. Przewijanie filmu możemy robić na pasku filmu, lub naciskając przyciski w lewo lub w prawo.

- Jeżeli dany film się nie uruchamia lub nie ma źródła, poszukaj na innym dodatku. Czasem strona z filmem zostaje usunięta.

- Najnowsze filmy, zwłaszcza te puszczane w kinie, będą w słabej jakości, nagrane kamerą w kinie. Dopiero po wydaniu filmu na płycie pojawia się dobra "kopia" filmu w internecie w HD.

PORADY DO TELEWIZJI:

- Czasem na liście kanałów mamy program, który się nie uruchamia. Powodem jest brak osoby, która w danym momencie nadaje ten kanał. Niestety nie zawsze wszystkie kanały włączają się.

- W Kodi mamy w sumie trzy telewizje: MTV Guide (opłacona telewizja premium Gold TV, około 90 kanałów), Hejo.tv (telewizja premium, około 70 kanałów) oraz WP PIlot (darmowa telewizja, około 30 kanałów).

 

PORADY OGÓLNE:

- Jeżeli coś nie działa, zawsze sprawdź internet. Podczas jego braku wyskakują błędy i wydaje się, że to wina programu.

- Jeżeli masz internet radiowy lub mobilny, nie zawsze prędkość internetu będzie dobra do oglądania filmów bądź telewizji. Ściągnij sobie program Speedtest i sprawdź w telefonie bądź laptopie prędkość internetu.

- Pamiętaj, że nie zawsze wszystko będzie działać. Czasem nie włączy się jakiś film, czasem jakiś kanał telewizyjny będzie miał awarie. Dlatego w Kodi jest tak dużo dodatków, aby mieć zawsze jakąś alternatywę.

 

 

Nowy dodatek do oglądania sportu na żywo.

tvbox

 Pojawił się nowy dodatek do oglądania sportu na żywo zastępujący Sport365.

Instalacja dodatku następuje po wejściu w Ustawienia, Dodatki, Zainstaluj z Repozytorium, Mbebe, Wtyczki Wideo i SportowaTV.

Jeżeli nie macie zainstalowanego repozytorium Mbebe, należy je zainstalować poprzez wejście w Menadżer Plików (pod Systemem), następnie klikamy w Dodaj źródło, w okienku Brak należy wpisać stronę http://mbebe.github.io/blomqvist/ , następnie Gotowe, Potem OK na dole.

Potem należy się cofnąć znowu do System, Dodatki, Zainstaluj z pliku zip, kliknięcie na Mbebe i zainstalowanie pliku zip.

Potem należy przejść do instalacji repozytorium, instrukcja na górze posta.

 

kodi_sport

© Blog dla użytkowników Kodi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci